Strona główna > Ciąża > Ciąża i seks

kobieta, mama, tata, łóżko, sex, ciąża

Pytania o seks w ciąży

Przyczajony tygrys, ukryty smok – tak o swoim zagubieniu, pożądaniu i seksualności mówił mój kolega, kiedy jego żona była w ciąży. Bał się pytać, bał się kochać. Słowem, był mocno zdezorientowany.»

ciąża, mama, tata, rodzice

Seks w ciąży - tak czy nie

Dlaczego tak wiele par oczekujących dziecka ma kłopoty w sypialni? O seksie w ciąży (a raczej o jego braku) pisze doświadczony tata. »

Seks w czasie ciąży

Czemu nie? Nie ma powodu, aby w ciązy rezygnować z seksu. Oczywiście, pod warunkiem, że ciąża nie jest zagrożona.»

Jak się kochać w ciąży

Podczas ciąży seks może być naprawdę wyjątkowy. Bliskość i czułość możecie okazywać sobie na mnóstwo sposobów.»

6294742-724x483.jpg

Ograniczenia seksu w ciąży

Nawet skąpe plamienie może być oznaką niebezpiecznych komplikacji w ciąży. W takich wypadkach należy zrezygnować z seksu. »

kobieta, mężczyzna, sex, łóżko

Gdy w ciąży nie masz ochoty na seks

Wszystkiemu winne są hormony! To one odpowiadają za huśtawkę energii i uczuć w czasie ciąży. Ale Ty nie jesteś całkowicie bezbronna wobec natury.»

kobieta, mężczyzna, sex

Seksualne pozycje w ciąży

Teraz Twoje życie seksualne będzie się zmieniało zależnie od poziomu hormonów i relacji z partnerem. To nie znaczy, że seks nie może być czymś ekscytującym!»

Seks w trzecim trymestrze ciąży

Fizyczna bliskość z partnerem nabiera teraz nowego znaczenia. Zamiast ekstazy seksualnej będziesz poszukiwać przede wszystkim czułości i bezpieczeństwa. »

kobieta, mężczyzna, łóżko, sex

Seks w drugim trymestrze ciąży

W drugim trymestrze nadchodzi koniec nudności, nieoczekiwanych zmian nastroju i nadmiernej senności. Najbliższy okres przyniesie radość i harmonię – także w sypialni.»

kobieta, ciało

Początek ciąży a seks

Gdy dowiadujesz się, że rozwija się w tobie nowe życie, wszystko się zmienia. Co dzieje się w sypialni? Na pytania odpowiada dr Wiesław Sokoluk.»


Zdjęcia dziecka w brzuszku

Zdjęcia rozwoju płodu