Nowość - WaszeOkaza.pl

Społeczność
Twój Profil
Blogi
Forum
Zdjęcia
Video
Pomoc
Styl życia
Polki.pl
Wizaz.pl
AfterParty.pl
Uroda.pl
Viva.pl
Dziecko i wychowanie
BabyOnline.pl
CiazaPorod.pl
MamaCafe.pl
AbcKarmienia.pl
ZdrowyBobas.pl
Czasopisma
Przyjaciółka
Party
Pani domu
Uroda
Vita
Twoje Dziecko

Mamo To Ja
Twój Maluszek
Przedszkolak
Dom i Wnętrze
Serwisy specjalne
Viva Photo Awards
Kolekcje filmowe
Hitsalonik.pl
Fundacja Przyjaciółka
Viva Najpiękniejsi
Dziecko na okładkę
WaszeOkazje.pl

twardniejący brzuch

Sposoby radzenia sobie z dolegliwościami i chorobami w czasie ciąży

twardniejący brzuch

Postprzez kasiula8888 Czw Lut 26, 2009 7:46 pm

czesc dziewczyny jestem tu nowa. jestem w 23 tygodniu ciąży i twardnieje mi brzuch..... bylam u lekarza i przepisal mi nospe ale i tak jestem bardzo zmartwiona mialyscie moze doczynienia z takimi dolegliwosciami? jesli tak to czy one sa normalne czy trzeba sie niepokoic? :( prosze o rady. pozdrawiam wszystkich
kasiula8888

Dołączenie: Czw Lut 26, 2009 7:42 pm

Re: twardniejący brzuch

Postprzez alonuszka Pią Lut 27, 2009 2:26 pm

witam.ja miałam taki prolem.nazywa się to przedwczesnymi skurczami macicy.odczuwałam je od połowy ciąży.w 26 tyg dostałam nospe forte i musialam lezec w domu, skurcze nie ustawaly wiec dostalam cordafen.niestety lek ten nic mi nie pomagal i w 27 tc trafilam do szpitala z porodem przedwczesnym.podawali mi fenoterol-najpierw w tabletkach,pozniej kroplowki.musialam caly czs lezec.w szpitalu spedzilam 8 tyg.nie udalo donosic sie ciazy.urodzilam w 35 tyg.przy skurczach macicy bardzo wazne jest aby duzo odboczywac.nie podeejmowac zadnego wysilku.zwykle lekarze zalecala bezwzgledne lezenie.nalezy tez uwazac by samemu nie pobudzac ty skurczy-nie glaskac brzuszka, nie masowac.dla mnie bylo to trudne bo tak wlasnie okazywalam czulosc maluchowi ale glaskanie naprawde bardzo pobudza macice
alonuszka

Dołączenie: Pią Lut 27, 2009 2:20 pm

Postprzez siorka81 Pon Mar 02, 2009 1:51 pm

Witam :)
Ja też miałam ten problem i się przestraszyłam. Jestem w 26 tyg. ciąży i dostałam oczywiście no-spe. Kiedy jednak to napięcie brzucha nie mijało wybrałam sie znowu po 3 dniach do lekarza i powiedział że to po prostu wzdęcie :) Pomimo, że nie miałam problemów to jednak okazłao się to prawdą :) po zastosowaniu diety i espumisanu przeszło. Zawsze warto konsultować się z lekarzem jak nie jednym to dla pewności drugim :)
Pzdr
siorka81

Dołączenie: Pon Mar 02, 2009 1:45 pm

Postprzez dancia3007 Nie Kwi 05, 2009 8:14 am

Witam. U mnie takie skurcze pojawiły się już w 17 tygodniu. Na szczęście to nie było takie groźne jak u was. Pojawiały się tylko w sytuacjach "wyjątkowych" i wystarczyło odstawić..... sex :lol:

Również radzę młodym mamom od razu zglosić się do lekarza prowadzącego ciążę, gdy tylko pojawi się taki twardy brzuszek. Lepiej dmuchać na zimne - to moja zasada. Jesli trafi się taki lekarz, że to zbagatelizuje, może warto skonsultować to z innym. (Bol glowy nie zawsze oznacza migrenę :( )
GG: 13848817
dancia3007

Dołączenie: Wto Mar 17, 2009 10:28 am
Miejscowość: Drawsko Pomorskie

Postprzez aszope Czw Cze 11, 2009 9:59 am

witam ciepło wszystkich. Jestem w 30 tygodniu ciąży i przez ostatni tydzień, codziennie raz przynajmniej twardnieje mi brzuch, czasem dwa trzy razy. Co to oznacza? Do lekarza idę za kilka dni i staram sie odpoczywać i czasem na noc biorę no-spę.
aszope

Dołączenie: Czw Cze 11, 2009 9:49 am

Postprzez April211 Nie Sie 09, 2009 2:32 pm

ja kochana 2 razy poroniłam już i właśnie jedna z objawów był ten twardniejący brzuch i pobolewania najlepiej skonsultuj sie z lekarzem
April211

Dołączenie: Nie Maj 31, 2009 8:40 pm

Postprzez ZmiennaJa Pią Sie 28, 2009 6:19 pm

To sa skurcze przepowiadające zwane skurczami braxtona-hicksa tutaj mozna o tym przeczytac http://ciaza.co.uk/zdrowie/dolegliwosci-przed-porodem/
Wszystko o ciąży - ciaza.co.uk
ZmiennaJa

Dołączenie: Pon Cze 22, 2009 5:28 pm

Postprzez anek62 Sob Wrz 12, 2009 4:31 pm

Skorcze jakiegos tam Braxona-Hiksa czy jakos tak... podobno normalka od 20 tygodnia... :))) Przygotowuje macice do pracy...:))) Takie jakby cwiczenia.... Bezbolesne, ale czesto niemiłe...
anek62

Dołączenie: Sob Maj 16, 2009 1:15 pm

Powróć do Dolegliwości i choroby w ciąży

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Dalsze rozpowszechnianie tekstów, zdjęć i materiałów wideo opublikowanych w serwisie w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.