Strona główna > Poród > Poród naturalny

mama, noworodek, szpital, poród

Jak przebiega poród

Reakcje, ułożenie i ruchy maleństwa w trakcie porodu nie są przypadkowe. Natura w pełni przygotowała je do przyjścia na świat. Ono naprawdę zna drogę.»

edipresse.25239NWLCMYK75.jpg

Kto powinien towarzyszyć przy porodzie

Mój mąż nie chce być przy narodzinach synka. Poprosiłam więc moją przyjaciółkę, by pojechała ze mną do szpitala. Czy dobrze zrobiłam?»

kobieta, mam, poród, porodówka, szpital

Tak się rodzi dziecko

Poród może wiązać się z bólem i ogromnym wysiłkiem. Ale nagroda, jaka Cię czeka, jest warta każdej ceny. Tego dnia Twoje życie wzbogaci się o wspaniałego człowieka.»

kobieta, ciąża, mama. tata

Co może ułatwić poród

Zdecydowana większość porodów odbywa się całkowicie naturalnie. Czasami jednak potrzebne jest specjalistyczne wsparcie. Medycyna naprawdę wiele dziś potrafi.»

mama, noworodek, woda, basen, narodziny

Poród w wodzie

Wkrótce dziecko przytuli się do Twojej piersi, otworzy oczka, złapie pierwszy oddech. Łagodnie, powoli i bez krzyku. To niezwykle spokojne powitanie na świecie. Dowiedz się więcej o porodzie w wodzie!»

kobieta, ciąża, brzuszek

Ułożenie dziecka przed porodem

Czasem dziecko szykuje się do narodzin w innej pozycji niż główką do dołu. Co można wtedy zrobić? Czy zawsze konieczne jest cesarskie cięcie?»

kobieta, ciąża, brzuch

Prawdy i mity o porodzie

Na pewno słyszałaś już dość opowieści, jak to wszystko może przebiegać. Jedne Cię uspokajają, inne przerażają. Zamiast się bać, po prostu przeczytaj, jak jest w rzeczywistości!»

mama, noworodek, tulić

Jak dziecko przeżywa poród

Narodziny to wspólny wysiłek Twój i dziecka. Działając w pojedynkę, zdziałalibyście mniej. Razem dokonacie prawdziwego wyczynu. Jak poród przeżywa rodzące się dziecko?»

Dlaczego warto krzyczeć przy porodzie

Rodzące kobiety często krzyczą. Dlaczego. Czy to pomaga, czy raczej przeszkadza. Spytaliśmy o to doświadczoną położną. »

kobieta, ciąża, ćwiczenia

Pozycje do porodu

Leżenie na łóżku w czasie porodu to chyba najgorsze wyjście. Co innego możesz robić? Chodzić, kucać, klękać. Położne przekonują, że tak jest wygodniej.»


Zdjęcia dziecka w brzuszku

Zdjęcia rozwoju płodu